Światło rzucane na ściany metodą wyróżnienia detali

Światło rzucane na ściany metodą wyróżnienia detali
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
 Światło rzucane na ściany metodą wyróżnienia detali

Światło rzucane na ściany metodą wyróżnienia detali

Metoda oświetlania domu od dłuższego czasu nie jest czymś wyłącznie praktycznym. Kiedyś chodziło o ożywienie wnętrza. Obecnie wykorzystanie odpowiedniego systemu oświetleniowego obdarza je charakterem. Sposób podkreślenia linii sufitu, ścian i podłóg to dekoracja. Nierzadko cenniejsza od tradycyjnych komponentów upiększających.
Oświetlenie ścienne

Oświetlanie ścianek działowych to również sposób na wsparcie delikatnego światła sufitowego. Jest to ponadto narzędzie eksponowania wybranych elementów wnętrza; kwiatów, obrazów, rzeźb. Czasami nawet samo światło jest dekoracją i ma przełamać kontrast minimalizmu.

Obecnie najlepszym sposobem doświetlania ścian są żarówki LED. Charakter emitowanego przez nie światła świetnie się do tego nadaje. Takie działania nagminnie stosuje się w galeriach, gdzie wzdłuż wystawy zawiesza się listwę z LEDami, bądź oświetlenie linowe. Każdy z obrazów akcentuje się osobną żarówką.

Oświetlenie ścienne spotkać można również wewnątrz mieszkań. W łazienkach w bliskim otoczeniu luster wiesza się kinkiety. Są dwa gatunki takich lamp, oświetlające powierzchnię ponad nimi oraz pod. Wszystko zależne jest od tego, co chcemy osiągnąć.
Oświetlenie podwieszane

Z tym sposobem rozjaśniania wnętrz zetkniemy się głównie w domach. Oświetlenie podwieszane to ugoda między efektywnym wykorzystaniem systemu oświetleniowego z równoczesnym pragnieniem otrzymania miłego dla oka efektu. Zaledwie kilkanaście lat wcześniej oświetlenie instalowano w prostym podwieszanym suficie. W XXI wieku stropy nie są już płaskie, ich powierzchnię pokilkakroć łamie się, by światło załamywało się we wnękach i rzucało ciekawe cienie.

Montowanie odrębnych ledów w dolnej, bądź wewnętrznej części sufitu nie tylko bezpośrednio rozświetla salon. Odbija się również od białych powierzchni. Promienie światła padające na przedmioty jest rozproszone, nie szkodzi oczom. Osiągamy efekt wschodzącego słońca.

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top