Naciągacze znaleźli nowy sposób na oszukiwanie starszych ludzi

Naciągacze znaleźli nowy sposób na oszukiwanie starszych ludzi
1 vote, 5.00 avg. rating (97% score)
Naciągacze znaleźli nowy sposób na oszukiwanie starszych ludzi

Naciągacze znaleźli nowy sposób na oszukiwanie starszych ludzi

Oszustom nie brakuje sprytu i wyobraźni, mają nowe pomysły. A wszystko po to, aby wyłudzić od osób starszych jak najwięcej. Po popularnej i doskonale wszystkim znanej metodzie na wnuczka przyszła pora na zupełnie coś nowego, choć bardzo podobnego.

Przypomnijmy tylko, że metoda na wnuczka polegała na tym, że oszuści dzwonili do starszej osoby, podając się za bliskiego krewnego i prosili o wsparcie finansowe. Tak prowadzili rozmowę, że już po niespełna kilku sekundach przekonywali rozmówce, że są faktycznie tą osobą. W trakcie rozmowy prosili, aby przygotować dla nich określoną sumę pieniędzy, albowiem nadarzyła się im niesłychanie korzystna okazja, aby kupić samochód, mieszkanie, etc. Oczywiście mówili, że niestety sami nie mogą przyjść odebrać pieniędzy, ale zrobi to w ich imieniu jakiś kolega czy też koleżanka. W rzeczywistości pojawiał się sam rozmówca. I takim oto sposobem osoby starsze dawały, a raczej dają się naciągać (cały czas w środkach masowego przekazu słyszymy, czytamy o tego rodzaju oszustach) i traciły oszczędności swojego życia.

Ostatnio w Katowicach zaobserwowano jednak nowy sposób wyłudzania pieniędzy. Sytuacja była bardzo klasyczna. W kamienicy, w której znajduje się Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych pojawił się elegancko ubrany mężczyzna, który mówił, że odziedziczył w spadku po dziadkach kamienicę i pragnie ją oddać w prezencie Kombatantom. Jednak, chce to zrobić całkowicie legalnie, dlatego też ktoś musi udać się z nim do notariusza i banku, aby dopełnić wszystkich formalności. Po pewnym czasie informował jednak, że aby dokonać formalności należy uiścić odpowiednią opłatę, a on niestety nie ma takiej sumy pieniędzy przy sobie, dlatego chciałby je pożyczyć. W rzeczywistości, jak się można domyśleć, nie było ani żadnego spadku, ani tym bardziej notariusza. Taka sytuacja to nie jednorazowy przypadek. Dlatego też policjanci przestrzegają wszystkie osoby, a zwłaszcza te w wieku dojrzałym, aby nie ufały nikomu, a każdą informację starali się weryfikować od razu. W przeciwnym razie mogą stracić oszczędności swojego życia.

http://kasior.pl/

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top