Kuchnia modernistyczna – styl i wygoda

Kuchnia modernistyczna – styl i wygoda
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Kuchnia modernistyczna – styl i wygoda

Kuchnia modernistyczna – styl i wygoda

Coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodych osób urządzających własne „gniazdka”, jest styl modernistyczny. Króluje on zarówno w mieszkaniach jak i domach, pokojach, łazienkach i kuchni.

Jego zwolennikami są przede wszystkim osoby lubiące funkcjonalność i prostotę, choć oczywiście nie w nudnym wydaniu. Minimalizm obowiązuje jedynie w formach, bryłach – odcinamy się od bogatych zdobień, dziesiątek porcelanowych akcesoriów, grzecznych i ułożonych kolorów. Nowoczesność to przede wszystkim mocny kolor i eksponowanie dodatków. Całość kuchni może stanowić jedynie tło dla ekstrawaganckiej zastawy czy plakatu.

Ogromną zaletą tego stylu jest jego użyteczność – nowoczesne meble są z reguły bardzo wygodne i zajmują niewiele miejsca, są wielofunkcyjne. Dlatego jest to idealna stylistyka dla domów o niedużej powierzchni. Wybierając projekt domu jednorodzinnego musimy twardo stąpać po ziemi aby ukończenie jego budowy było realne. Dlatego decydujemy się na domy mniejsze, czyli tańsze w budowie i eksploatacji. I tu uwidacznia się kolejna zaleta stylu nowoczesnego. Większość mebli sporządzana jest z tworzyw sztucznych lub naturalnych, ale niewymagających czasochłonnej obróbki. W sposób oczywisty przekłada się to na cenę nowoczesnych mebli i dodatków. Wysuwane szafki, które pełnią jednocześnie rolę stolika, szufladki i składane stoły – to sprzymierzeńcy właścicieli niedużych domów.

Gładkie, jednolite powierzchnie sprzyjają również utrzymaniu porządku. Jest to cenne zwłaszcza w przypadku domów, w których kuchnia połączona jest z salonem, a kuchenny rozgardiasz pozostaje na widoku gości.

Modernistyczny styl posiada jeszcze jedną zaletę – proste formy umożliwiają popuszczanie wodzy wyobraźni i szaleństwo z kolorami. Barwne, kwieciste zasłonki, fartuszek w najmodniejsze w tym sezonie gruszki i kubki w soczyste truskawki – jeżeli wnętrze naszej kuchni pozostaje w stylu modernistycznym, możemy się pokusić o takie dodatki bez obaw o pstrokatość czy brak stylistycznej konsekwencji.

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top