Jak oszczędzić na oprogramowaniu?

Jak oszczędzić na oprogramowaniu?
1 vote, 4.00 avg. rating (87% score)
Jak oszczędzić na oprogramowaniu?

Jak oszczędzić na oprogramowaniu?

Jak oszczędzić na oprogramowaniu?

Ilość narzędzi komputerowych, w postaci aplikacji, programów, czy całych pakietów software może przyprawić o zawrót głowy. W obecnych czasach można odnaleźć oprogramowanie mające zastosowanie nieomal w każdej sferze życia, w biurze, domu. Bez trudności, z pełną swobodą można wysnuć wniosek, że praktycznie każdy z nas miał styczność z programami takimi jak MS Office, Photoshop, czy Kaspersky. Niestety jednak nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup. Ceny poszczególnych wersji sięgają nawet trzycyfrowych sum. Dla niejednego użytkownika jest to zasób całego portfela. Cóż zrobić w takiej sytuacji? Opróżnić portfel, a może pobrać oprogramowanie nielegalnie?. Na szczęście jest rozwiązanie legalne pozwalające zaoszczędzić, a nawet nie wydać ani złotówki na potrzebne narzędzia. Wystarczy odnaleźć odpowiedniki tych programów, w programach objętych licencją freeware. Licencją freeware objęte są darmowe programy, z których można korzystać bez ograniczeń.
Programy graficzne freeware

I tak zamiast choćby Photoshopa, czy innego programu do obróbki, edycji grafiki możemy skorzystać z takich darmowych rozwiązań jak Gimp, Paint.NET, 2Pic, czy AvancePaint. Za ich pomocą dokonamy profesjonalnej korekty zdjęć, czy nawet zaprojektujemy całą grafikę rastrową. Najbardziej zadowoleni z tych programów mogą być webmasterzy tworzący szaty graficzne dla stron internetowych.
Programy biurowe -Ms Office

Sytuacja przedstawia się równie dobrze, jak nie lepiej od tej z programami graficznymi. Producenci hojnie obdarowali użytkowników w swoje darmowe programy do edytowania tekstu, wykonywania obliczeń i prezentacji. Przygotowali rozbudowany pakiet OpenOffice, który w większości upora się z większościami zadań, czym zadowoli nawet bardziej wymagających użytkowników.
Antywirusy freeware

W przypadku darmowego oprogramowania chroniącego komputer przed różnymi niebezpieczeństwami płynącymi z sieci jest równie dużo funkcjonalnych programów. Na pierwszy rzut można wymienić Avasta, Bitdefendera, czy AVG Anti-Virus Free Edition. Bez problemu radzą sobą z wszechogarniającymi wirusami, złośliwymi dialerami, czy tzw. szpiegami spyware. Co prawda mają one zastosowanie tylko do niekomercyjnego użytku, ale i to dobre.

Ilość darmowych zamienników, których nie sposób wszystkich wymienić, robi niebywale pozytywne wrażenie. Jak widać gołym okiem darmowymi programami można zastąpić prawie wszystkie drogie programy. Co najważniejsze gwarantują one bardzo duże możliwości, a niejednokrotnie nie ustępują funkcjonalnością swoim płatnym konkurentom.

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top