Hiszpański emeryt musi oddać połowę emerytury by wrócić do pracy

Hiszpański emeryt musi oddać połowę emerytury by wrócić do pracy
1 vote, 5.00 avg. rating (97% score)
Hiszpański emeryt musi oddać połowę emerytury by wrócić do pracy

Hiszpański emeryt musi oddać połowę emerytury by wrócić do pracy

Dania, Hiszpania, Holandia, Niemcy i oczywiście Polska – to kraje UE, które zdecydowały się podnieść wiek emerytalny do 67 roku życia. W pozostałych krajach owa granica waha się w granicach 65 lat. Owe zmiany podyktowane są rożnymi czynnikami, z czego najważniejsze to – zła sytuacja ekonomiczna i gospodarcza oraz wzrost średniej długości życia. Podniesienie wieku emerytalnego to jednak nie wszystko. Przedstawiciele różnych państw europejskich proponują, co raz to nowe rozwiązania, które mają na celu walkę ze złą sytuacją gospodarczą, ekonomiczną państwa.

Dzisiaj w centrum zainteresowania znalazła się Hiszpania, gdzie z miesiąca na miesiąc wzrasta liczba osób bezrobotnych. Według licznych danych, w okresie kryzysu pracę straciło około 6 milionów Hiszpanów. Taka sytuacja sprawiła, że wzrasta nie tylko liczba osób bezrobotnych, ale i emerytów. Wychodząc naprzeciw zaistniałej sytuacji rząd Hiszpanii postanowił, że hiszpańscy emeryci, którzy zapragną wrócić do pracy będą musieli zrzec się połowy emerytury. Oczywiście odzyskają ją, kiedy tylko zaprzestaną dodatkowych prac zarobkowych. Na tym jednak nie koniec rewolucyjnych zmian.

Dodatkową rewolucją będzie zmiana wobec niektórych dużych przedsiębiorstw. O co chodzi? Rząd Hiszpanii postanowił, że właściciele dużych przedsiębiorstw, którzy zwolnią pracowników 50+ będą musieli zwracać skarbowi państwa połowę wysokości zasiłku dla bezrobotnych, który będzie im wypłacany. Czy taka rewolucja uchroni osoby w wieku 50+ przed zwolnieniem z pracy i czy w ten sposób będą mogli oni spokojnie pracować do 67 roku życia bez obawy, że z dnia na dzień stracą źródło dochodu? Czas pokaże. Jedno jest pewne państwa europejskie, które przyjęły uchwałę o wydłużeniu wieku emerytalnego do 67 roku życia powinni również zadbać o to, aby zagwarantować danym osobom pracę. A jak widać z obecnych prognoz, sytuacja osób zarówno dojrzałych jak i młodych nie należy do najlepszych i z dnia na dzień staje się, co raz bardziej zła.

http://prezenciory.pl/

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top