Doskonałe wnętrze z tapetami

Doskonałe wnętrze z tapetami
1 vote, 5.00 avg. rating (97% score)
Doskonałe wnętrze z tapetami

Doskonałe wnętrze z tapetami

Choć najnowsze kolekcje tapet ściennych zaskoczą nawet sceptyków, bardzo łatwo trafić na nieodpowiednią ozdobę, która sprawi, że wnętrze, zamiast zyskać niezwykły klimat, staje się chaotycznym świadectwem pomieszania stylów i drażniącą grą kolorów. Jak wybrać odpowiednie tapety ścienne?
Przede wszystkim należy się kierować przeznaczeniem pomieszczenia – wybierając tapetę do kuchni, trzeba zwrócić uwagę na materiały, z których jest wykonana i jej odporność. Tapeta kuchenna powinna być gruba i zmywalna, co pozwoli na łatwe oczyszczanie z codziennych zabrudzeń, których przybywa wraz z gotowaniem czy zmywaniem. Tapeta w salonie będzie najmniej narażona na eksploatację, dlatego możemy zdecydować się na ozdobę papierową. Warunkiem jest jednak całkowita gładkość ścian. Jeżeli nasze powierzchnie nie są idealnie równe i gładkie – lepiej zdecydować się na nieco droższą tapetę winylową, dzięki której drobne niedoskonałości nie będą widoczne. Pokój dziecięcy powinien zachęcać do zabaw, być jasny i przytulny. Bajkowe motywy czy wesołe zwierzątka mogą zdobić różne rodzaje tapet, najlepiej jednak wybrać papierową, po której dziecko swobodnie będzie mogło rysować, a która nie kosztuje zbyt wiele. Wymiana takiej tapety na inną nie będzie więc problemem, bo nie narazi na ruinę domowego budżetu. Zdecydowaną wadą tapet papierowych jest ich usuwanie, przy którym często potrzebna jest szpachelka, a już na pewno niezbędne będzie wiadro i gąbka z wodą, dzięki którym namoczymy tapetę i ułatwimy sobie jej ściągnięcie. Takiego problemu nie ma z tapetami na podkładzie flizelinowym, dzięki któremu tapeta odchodzi od ściany za jednym silnym pociągnięciem.
Kiedy już zdecydujemy się na odpowiedni rodzaj tapet – pora na wzory i kolory. A tu, choć panuje dowolność, warto pamiętać nie o tym, co modne w danym sezonie, a o tym, co naprawdę nam się podoba, co będzie uniwersalne i zadowalające na wiele lat. Nie decydujmy się na tapetę w kwiaty tylko dlatego, że widzieliśmy taką w kolorowym magazynie, ani na ultranowoczesne wzory, jeśli jesteśmy amatorami klasyki i elegancji. Ważne, by dobrać kolory i wzory do charakteru nie tylko swojego, ale i pomieszczenia. Motywy ziarenek kawy będą idealne w kuchni, zaś w salonie świetnie sprawdzą się pasy. Jeśli chcemy ocieplić wnętrze – unikajmy szarości i błękitów, a zdecydujmy się na zieleń, którą możemy stylowo połączyć z bielą lub fioletem. Czerwień idealnie będzie wyglądała w asyście czerni, zaś brąz w towarzystwie pomarańczu. Najważniejsze to włożyć serce w aranżacje idealnego dla nas wnętrza.

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top